Psychologická rehabilitácia je poskytovanie pomoci osobe so zdravotným postihnutím na prekonanie psychickej odolnosti spojené so zdravotným postihnutím a v prispôsobovaní sa prostrediu. Nevyhnutné podmienky pre efektívny priebeh komplexnej rehabilitácie sú: prijatie, motivácia, aktívneho držania tela, reálneho hodnotenia ich schopností, adaptácia na život, rozvoj nový život plánu, psychoterapia, pracovná terapia (pracovná terapia, muzikoterapia, psychoterapie, bibliotherapy, choreotherapy).
Sociálna rehabilitácia – zaoberá sa sociálno-sociálnymi vzťahmi, jej cieľom je umožniť zdravotne postihnutej osobe aktívne sa zúčastňovať na všetkých aspektoch spoločenského života. Rehabilitácia je všeobecne pochopený postup na obnovenie zdravia tela, života v rodine a spoločnosti. Najlepšie účinky sa dosahujú pri komplexnej fyzikálnej terapii a fyzickej a psychickej rehabilitácii, ako aj profesionálnej a sociálnej rehabilitácii.
Fyzická rehabilitácia-fyzické starostlivosť o zdravie
Je to spôsobené tým, že holistický prístup k terapii spúšťa mnohé vzájomne závislé reakcie tela a vytvára harmóniu medzi psychikou starostlivosť o zdravie a soma. Rehabilitácia – hlavne fyzická-sa môže vykonávať v domácich, ambulantných, nemocničných alebo sanatóriových podmienkach; v individuálnej alebo skupinovej forme: v stacionárnych triedach, na voľnom priestranstve alebo v rehabilitačných kurzoch. Zahŕňa dospelých a deti.
Fyzická rehabilitácia-fyzické zdravie. Rehabilitačné procedúry pomocou fyzikálnej terapie môžu byť: Doplnok k terapii založenej na chirurgickej liečbe alebo s použitím liekov; alternatívou k invazívnym terapeutickým metódam av niektorých prípadoch aj farmakoterapii.
Všeobecne sa verí, že fyzikálna terapia ovplyvňuje hlavne ľudský pohybový systém, svalový systém, kĺby a pokožku. Zabudne, a často, že nervový systém tiež ťaží z fyzikálnych postupov: prostredníctvom lepšej výžive a tomu, saturácia kyslíka, vďaka pobudzonemu, a normalizovať vnútorný sekrét starostlivosť o zdravie, napríklad endorfíny-hormóny šťastia a úsporu času na liečebná gymnastika.
Existuje mnoho foriem fyzikálnej terapie.
Tento: Balneoterapia, tj postupy, ktoré používajú terapeutický účinok vody rôznych teplôt a obsahujú rôzne minerálne prísady. Môžu to byť procedúry s použitím tlaku vodného prúdu (výtoky, vírivá masáž) alebo kúpele, ktoré jemne umyjú pokožku. Spracovanie svetelných vĺn-tu sa používajú lasery a infračervené zariadenia. Vlny aktivujú centrálny nervový systém, zlepšujú stav pokožky a pohyb zariadenia.
Terapeutická rehabilitácia-duševné zdravie
Magnetoterapia – tu sa používa pulzujúce magnetické pole. Kineziotaping alebo dynamické omietky je spôsob lepenia určitých častí tela náplasťami špeciálneho dizajnu na zmiernenie bolesti a prevenciu zranení starostlivosť o zdravie (napríklad rehabilitácia kolena). Kinesitherapia alebo pohybová terapia. Je základom pre rehabilitáciu kardiologických a motorických systémov (m.in. cvičenie pre chrbticu, dýchanie).
Manuálna terapia-dotyk sa aplikuje, a preto sa dávkuje kompresia s dlaňami rúk. Táto metóda sa môže použiť na Euro PRM– liečbu m.in. bolesť v chrbtici, ochorenia kĺbov a dôsledky degenerácie alebo sťažnosti spôsobené herniovanou chrbticou.
Tieto metódy sa môžu používať samostatne alebo v kombinácii, pre celé telo alebo ako regionálna/miestna rehabilitácia. Tu môžete použiť niekoľko rôznych typov procedúr, používať rehabilitačné zariadenia starostlivosť o zdravie a simulátory.
Ide o metódy riešenia problémov, ktoré nemôžu byť diagnostikované fyzickými, laboratórnymi alebo vizuálnymi štúdiami. Tieto problémy môžu:
- byť spojená s fyzickými dysfunkciami ovplyvňujúcimi ľudský nervový systém;
- ovplyvnite iba zónu emócií a Euro PRM– prejavte pokles alebo výkyvy nálady;
- dotknite sa oblasti emócií, ale tiež dať telesné príznaky (aj keď nie vždy to, čo pacient cíti fyzicky môže byť zobrazený v lekárskej prehliadke, napríklad pocit silný tep v hlbokej neurózy).
Rehabilitácia súvisiacich s oblasťou psychika môže byť vykonaná v individuálnej forme alebo vo forme ergoterapie-ústavné alebo vonku: vo forme pravidelných stretnutí alebo počas rehabilitácie tour. Na zlepšenie stavu psychiky sú organizované triedy, počas ktorých sa konajú hry, simulácie a majstrovské kurzy:
- samoregulačné zručnosti emócií, stresu a kríz sa vyučujú, rovnako ako tie, ktoré sa pripravujú na Skupinový život, zvyšujú úroveň sebaúcty a sebauvedomenia;
- pacient skúma analýzu vlastného správania a ostatných členov skupiny;
- stimuluje pamäť a vnímanie, zlepšuje manuálne schopnosti.
Terapeutická rehabilitácia Euro PRM– je len jednou
Špecifická forma rehabilitácie, ktorá má pozitívny vplyv na nervový systém a podporuje psychofyzikálny vývoj, je hudobná terapia. Terapeutická rehabilitácia je len jednou z foriem obnovy zdravia tela a vrátane zotavenia Euro PRM– v živote. Pre niektorých pacientov alebo ľudí so zdravotným Európska rada PRM UEMS postihnutím je navyše pomáhaná profesionálnou a sociálnou rehabilitáciou.
Neurologické rehabilitácia, niekedy označované ako neurorehabilitacją, je plánovaná a špecializované proces realizoval kvalifikovaných špecialistov, ktorých akcie sú zamerané na dosiahnutie maximálnej možnej obnovy a zlepšenie kvality života ľudí, ktorí trpia akútnych a starostlivosť o zdravie Európska rada PRM UEMS chronických ochorení Centrálneho a periférneho nervového systému. V tomto článku predstavíme 5 pravidiel, ktoré robia takúto rehabilitáciu efektívnou.
Poškodenie nervového systému je heterogénna skupina ochorení, ktoré sa vyskytujú v dôsledku nehôd, progresívne, chronické neurodegeneratívnych a iných procesov. Z tohto dôvodu hovoríme o neurologickej rehabilitácii: skoro po mŕtvici, po zranení sa do Centrálneho nervového systému, po operáciách, s roztrúsená skleróza (MS) alebo multi-root zápal alebo rôzne koreňových syndrómov, nervové ochrnutie. V takýchto situáciách sa rehabilitácia uskutočňuje od prvého dňa, niekedy niekoľko mesiacov;
chronická-pre Parkinsonovu chorobu, dystrofiu a svalovú atrofiu, iné myopatie, polyneuropatiu, mozgovú obrnu, Downov syndróm alebo meningeálnu herniu. Rehabilitácia by sa mala vykonávať neustále počas celého života.
V každom z týchto prípadov sa Európska rada PRM UEMS rehabilitácia uskutoční rôznymi spôsobmi Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny, môže mať formu individuálnej práce s rehabilitátorom alebo skupinovými cvičeniami.
To nie je založené len Európska rada PRM UEMS na type choroby – Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny
Avšak neurologická rehabilitácia, ako aj rehabilitácia vo všeobecnosti musia byť vždy individuálne naplánované. To nie je založené len na type choroby a individuálnej predispozícii pacienta, jeho schopnosti, napríklad v dôsledku veku a stavu tela na chorobu a očakávania, ako aj odhodlanie zotaviť sa. Hlavným cieľom neurologickej rehabilitácie je obmedziť funkčné dôsledky ochorenia tak, aby bol pacient čo najviac nezávislý v živote. Preto sa niektorí pacienti naučia správne chodiť, zatiaľ čo iní sa napríklad obrátia v ležiacej alebo sediacej polohe.
Rehabilitačný plán sa neustále vyhodnocuje a aktualizuje v súlade s pokrokom pacienta. Môže zahŕňať: fyzikálnu terapiu, fyzikálnu terapiu, masáž.
Rehabilitácia musí byť komplexná, aby bola účinná. V praxi to znamená, že činnosť vykonáva celý tím špecialistov z rôznych oblastí. Po prvé, sú to: rehabilitačný lekár, fyzioterapeut, psychológ alebo neuropsychologist, logopéda alebo neurológ, a ak je to potrebné, iných špecialistov, Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny ak neurologické ochorenie je sprevádzané ďalších chorôb, ako sú kardiológie alebo cukrovka.
Je dôležité, aby ľudia, ktorí vykonávajú neurologickú rehabilitáciu, boli na to riadne pripravení. To platí nielen pre profesionálne kompetencie súvisiace s poznaním o chorobe a liečebných správanie, ktoré by mali byť vylepšené a doplnené v súlade s modernými úspechy, ale aj odbornej spôsobilosti špecialistov Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny, ktorí môžu nadviazať dobrý kontakt s pacientom a podporovať ho psychologicky.